Czy social media niszczą rodziny? Rozmowa z Piotrkiem i Michałem z kanału Jelenie Jaja

Jak nie popaść w kompleksy przeglądając Instagram?

 

Michał: Ciężko jest mi na to pytanie odpowiedzieć, żeby nie być hipokrytą. Nasza praca wymaga tego, abyśmy dbali o wizerunek. To prawda, że gdy publikujemy radosne, pozytywne zdjęcia, to nie zawsze w rzeczywistości jesteśmy szczęśliwi. Moim zdaniem Instagram dziś to najgorsza platforma społecznościowa. Nikt nie kontroluje treści tam publikowanych, które niestety można określić jako soft porn – grozi to uzależnieniem, ale i popadnięciem w kompleksy. Im więcej nagiego ciała widać na zdjęciu tym większa popularność. Walutą na Instagramie są wyświetlenia, im ktoś ma ich więcej tym czuje się lepszy. A tak naprawdę każdy jest wyjątkowy. Dziś niestety nikt ich tego nie uczy. Rodziców to nie obchodzi – dają dziecku telefon, by się sobą zajęło.

 

Piotrek: Rodzice nie rozmawiają z dziećmi na temat Instagrama, nie mają niestety pojęcia o zagrożeniach. Przydałaby się edukacja w tej dziedzinie, bo to nie jest wyłącznie zła platforma, ale w zły sposób jest wykorzystywana. Miała piękne ideały, żeby pokazywać wysokiej jakości zdjęcia. Młodzieży nie powiedziano, czego nie powinno się publikować i oglądać.

 

Wg Was w rodzinach brakuje rozmowy?

 

Michał: Każdy z nas ma potrzebę rozmowy, ale ją zagłuszamy. Zauważmy, że większość ludzi codziennie w drodze do szkoły słucha muzyki albo przegląda Internet. Jesteśmy otoczeni informacjami. Nie prowadzi się dialogów z samym sobą, już nie mówię o Bogu czy drugim człowieku. Widzę to po dorosłych osobach. Nie są w stanie wysiedzieć 10 minut, a zły duch świetnie to wykorzystuje - cały czas muzyka, filmik, internet, szkoła, 10 tysięcy zajęć bo mama zapisała na basen, pianino, tenisa… Dziecko jest wciąż zajęte i mając 30 lat zadaję pytanie: gdzie byłeś Boże. On był, ale brakowało dla Niego czasu.

 

Piotrek: Najtrudniej jest żyć danym momentem. Cały czas myślimy o przyszłości. Chciałbym cieszyć się tym, co mam. Nie wybiegać cały czas w przyszłość, albo nie rozpamiętywać przeszłości. Dlatego warto jest wracać regularnie do źródła.

 

Michał: Takim źródłem jest dla mnie spowiedź. Bez sakramentów nie ma szczęśliwego życia.

 

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PIOTRKIEM JELENIEM I MICHAŁEM FLORIAŃCZYKIEM Z KANAŁU JELENIE JAJA >klik<

 

08 lipca 2018

SZCZĘŚLIWA RODZINA.com

 

Karolina i Maciej Piechowie

JESTEŚMY NA:

kontakt@szczesliwarodzina.com

Patronite Szczęśliwa Rodzina

Strona główna

Polityka prywatności

Dane firmy

Regulamin sklepu

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA