Przeczytałam do końca "I że Cię nie opuszczę" [RECENZJA KSIĄŻKI]

I że cię nie opuszczę - Michelle Richmond 

 

Możecie się śmiać, ale jestem osobą, która rzadko czyta książki od deski do deski, czy raczej od okładki do okładki. Zastanawiałam się ostatnio, dlaczego tak jest? Dotarło do mnie, że jestem wybredna. Ciężko jest mnie czymś Książka recenzjazainteresować i do tego trudno jest mi znaleźć czas na czytanie. Należę do grupy osób, która zamiast poczytać, woli zrobić ciasto czy poprasować ubrania, bo to materialna korzyść dla całej mojej rodziny. I kiedy tak to sobie analizuje, bardzo z tego powodu ubolewam, bo wiem, jak wiele tracę. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego myślenia czy po prostu zwiększa zasób słownictwa. I nie chodzi tu tylko o książki, które mnie czegoś uczą, typu poradniki, ale też o takie „zwykłe”, przygodowe.

 

Ale do rzeczy. Tak jak tytuł podpowiada, tę książkę udało mi się przeczytać do ostatniej strony. A dlaczego? Oprócz bardzo ciekawej fabuły (na co wskazuje fakt, że pochłonęłam ją całą) autorka może pochwalić się krótkimi rozdziałami. O wiele lepiej czyta mi się książkę, której części nie rozciągają się na kilkanaście stron. Przyczyna jest prosta – teraz, kiedy jestem mamą, spokojnie mogę dokończyć krótki rozdział i biec córce na ratunek, gdy próbuje uwolnić się z objęć Morfeusza. Niedokończony wątek to najgorsze co może być. Poza tym można chapnąć jeden rozdział między jednym a drugim przystankiem. Chociaż grubość książki może przerazić niejedną osobę (500 stron to jednak trochę jest), to zapewniam Was, że jeżeli tylko lubicie trzymające w napięciu historie, nie zajmie Wam zbyt wiele czasu dotarcie do jej końca. Nie będziecie chcieli jej opuścić, if You know what I mean. Co więcej, będziecie żałować, że to idzie tak szybko.

 

Ksiązka recenzjaNieczęsto zdarza mi się odczuwać skrajne emocje (choć jestem kobietą), zwłaszcza podczas czytania książek. Tutaj było inaczej. Z jednej strony chciałam jak najszybciej czytać, żeby dowiedzieć się, jak rozwinie się akcja i czy moje przypuszczenia co do dalszego scenariusza się sprawdzą. Niestety, albo i stety, rzadko udawało mi się zgadnąć co będzie dalej. Z drugiej zaś strony chciałam czytać ją jak najwolniej, żeby tylko czasami za szybko jej nie skończyć.

 

Nie przepadam za książkami, w których poruszane jest 15 tysięcy wątków. Tutaj mamy do czynienia z jedną, konkretną, aczkolwiek rozbudowaną historią, a poboczne tematy, które porusza autor zawsze w dużym stopniu dotyczą głównego bohatera.

 

Fenomenalny thriller psychologiczny – zdanie z okładki.

Recenzja Książki

Myślę sobie: „się okaże”. No i się okazało. Jak dla mnie w 100% fenomenalny, zaskakujący, nietuzinkowy. Czytając zwrot thriller psychologiczny myślałam, że będzie bardziej strasznie, więc za samo słowo thriller 90% :D. Ale jeśli chodzi o to, czy jest psychologiczny? Tak, jest psychologiczny aż do szpiku okładki :D. Czujemy się tak, jakbyśmy siedzieli w głowie głównego bohatera.  

 

Jako, że sama nie lubię gdy ktoś zbyt szczegółowo opowiada mi o fabule książki czy filmu, który mi poleca, to zostawię Was tylko z jedną myślą. Czy młode, kochające się małżeństwo może utrwalić i przypieczętować swoją miłość za pomocą narzuconych przez obcą osobę nietuzinkowych zasad? Pakt to stowarzyszenie, które ma pomóc ów związkom w doskonaleniu swojej relacji. Jego założycielka ma bardzo szczytny cel. Bo kto z nas nie chciałby pomóc innym małżeństwom w dążeniu do doskonałości? Jednak sposoby i środki do jakich ucieka się wspomniany Pakt to już inna bajka.

 

Kiedy zamknęłam książkę, w mojej głowie pojawiło się pytanie, czy byłabym gotowa do tak wielkich poświęceń dla mojego małżeństwa? Zastanawiałam się, co ja zrobiłabym na miejscu głównych bohaterów. I nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie w sposób zerojedynkowy. Zawsze jest jakieś „ale”.

 

„I że cię nie opuszczę” – a czy Ty byś nie opuścił?

 

Autor: Karolina Piech

02 sierpnia 2018

SZCZĘŚLIWA RODZINA.com

 

Karolina i Maciej Piechowie

JESTEŚMY NA:

kontakt@szczesliwarodzina.com

Patronite Szczęśliwa Rodzina

Strona główna

Polityka prywatności

Dane firmy

Regulamin sklepu

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA