Kiedy zobaczyliśmy naszą obecną łazienkę po raz pierwszy, to od razu wiedzieliśmy, że będzie trzeba wykonać wiele pracy i zmian w niej. Zamiana wanny na kabinę prysznicową, obniżenie instalacji wodnej i schowanie jej pod umywalką, zabudowanie toalety… Zmiany te niosły za sobą problem – czym zakryć przeróbki na ścianach by wyglądały estetycznie. Postanowiliśmy, że wszystko zrobimy własnymi rękami, więc układanie płytek nie wchodziło w grę – to dla mnie zbyt trudne. Efekt miał być stylowy i powalający. W trakcie poszukiwań natrafiłem na film Mario Budowlańca i deskę elewacyjną Tabulo. To był strzał w dziesiątkę.

 

Jak pisaliśmy w poprzednim wpisie z cyklu #RemontMieszkania płytki na ścianach w kuchni i łazience zostały pomalowane specjalną białą farbą. Uznaliśmy, że doskonałym połączeniem do tej bieli będzie drewno. Na podłodze wylądowały panele winylowe, których położenie nie było bardzo wymagające, nawet dla amatorów. Największym wyzwaniem były ściany – zdecydowaliśmy się wewnątrz kabiny prysznicowej, nad umywalką i na zabudowie toalety położyć okleinę elewacyjną Tabulo w kolorze złoty dąb. Co nas przekonało?

 

  1. Łatwość montażu: płytki pokryliśmy gruntem szczepnym, który poprawił przyczepność śliskich płytek. Na to cienka warstwa kleju, który przyszedł już gotowy we wiaderku, więc nie było problemu z rozrabianiem. Masa szybko zasycha, więc od razu przyklejaliśmy przycięte na odpowiednią długość (zwykłym nożykiem tapicerskim) pasy okleiny. Nadmiar kleju zbieraliśmy mokrą szmatką i formowaliśmy fugę. Po wyschnięciu specjalną bejcą pokryliśmy fugi, aby miały kolor odpowiedni do okleiny. Na koniec jeszcze warstwa lakieru i koniec pracy.
  2.  
  3. Trwałość i łatwość czyszczenia: okleina przeznaczona jest do wykańczania elewacji na zewnątrz, więc jest przystosowana do niekorzystnych warunków atmosferycznych jak na przykład wilgoć. Jest też łatwa w utrzymaniu czystości i nie widać na niej tak szybko brudu.
  4.  
  5. Wygląd drewna: większość naszych gości zwraca uwagę na wykończenie ścian w łazience, że wygląda jak naturalna deska i w dotyku przypomina prawdziwe drewno. W dodatku z białymi ścianami, szafkami i czarnymi, metalowymi elementami wygląda bardzo elegancko.
  6.  

Dla nas wielkim atutem tego wyboru był fakt, że mogliśmy pracować razem, co możecie zobaczyć na zdjęciach – ja mierzyłem i nakładałem klej, Karolina docinała deskę, wspólnie przyklejaliśmy, następnie Karolina po wyschnięciu malowała fugi bejcą i lakierowała, podczas gdy ja mogłem robić kolejne już rzeczy.

 

Na zdjęciach możecie również zobaczyć fragment naszej kuchni, ścianę za zlewem, tam również musieliśmy zakryć zmiany w instalacji wodnej i tutaj również położyliśmy Tabulo, tym razem w kolorze Winchester.

 

My zauważyliśmy tylko jedną wadę – klej jest bardzo brudzący. Z pewnością profesjonaliści nie mają z tym problemów, ale my pierwszy raz trzymaliśmy w rękach pacę i klej często lądował tam, gdzie nie powinien, na szczęście szybko wytarty nie pozostawiał żadnych śladów. Ubrania robocze niestety musiały niestety wylądować w śmieciach.

 

Jeśli planujecie remont to polecamy Wam testowanie ciekawych możliwości deski dekoracyjnej Tabulo wewnątrz pomieszczeń. Szczegóły znajdziecie na stronie producenta: https://kosbud.com.pl/produkty/deska-dekoracyjna-tabulo

Metamorfoza małej łazienki - biel i drewno

22 października 2019

SZCZĘŚLIWA RODZINA.com

 

Karolina i Maciej Piechowie

JESTEŚMY NA:

kontakt@szczesliwarodzina.com

Patronite Szczęśliwa Rodzina

Strona główna

Polityka prywatności

Dane firmy

Regulamin sklepu

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA