Pierwszym słowem naszej córki, Anielki było, ku wielkiej uciesze Maćka: „TATA”. Ale czy wcześniej nic nie komunikowała? Oczywiście, że nie. Zanim padły pierwsze słowa próbowała naśladować dźwięki wydawane przez zwierzęta lub otoczenie. Jak wyglądała nasza droga od ko-ko do kura?

 

Mama i tata mają zupełnie różny wkład w naukę mówienia dziecka. Według badań ok. 90% kobiet w komunikacji z dzieckiem korzysta ze zdrobnień i mówi językiem jak najprostszym, często powtarzając to co powie dziecko – takie zachowanie odnotowano tylko u ok. 30% tatusiów. Jak zatem mężczyźni rozmawiają ze swoimi pociechami: budują bardziej skomplikowane zdania, używając nieznanego dla dziecka słownictwa.

 

               Zdarza się, że kobiety oskarżane są o zbytnie zdrabnianie, a ojcowie o przesadne komplikowanie języka. Z obu tych powodów dziecko miałoby źle nauczyć się mówić. Jak pokazują analizy do poprawnego przyswojenia języka i nauki komunikacji niezbędne jest zarówno jedno jak i drugie zachowanie. Można wręcz powiedzieć, że ojcowie powinni uczyć się zdrabniać i korzystać z wyrazów dźwiękonaśladowczych, a mamy czasami pochwalić się poprawną polszczyzną. J

 

Zwierzątka, które uczą mówić

 

               Wielką pomocą w nauce mówienia okazały się wizyty u dziadków w gospodarstwie, gdzie Anielka mogła na żywo zobaczyć zwierzęta, których odgłosy uczyła się naśladować oraz książeczki i figurki wiejskich zwierząt z serii Wesoła Farma. Kolekcja składa się z 80 numerów. Do każdego numeru dołączona jest książeczka w twardej oprawie o sympatycznych postaciach żyjących na farmie, do tego figurki zwierząt, ludzi oraz budynki i narzędzia gospodarcze. Zabawy książeczkami i figurkami uczą dzieci, jak wygląda codzienne życie na farmie, a także jakie zwyczaje mają różne zwierzątka.

 

               Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają figurki i książeczki Wesołej Farmy więcej informacji znajdziecie na stronie http://bit.ly/szczesliwa-rodzina. A jeśli chcielibyście zamówić kolekcję to mamy dla Was specjalny kod promocyjny PROMORODZINA, dzięki któremu do całej serii otrzymacie dodatkowe prezenty dla Waszych dzieci – kolorowankę z uroczymi bohaterami „Wesołej farmy”, kolorową matę wielkości 100x100 cm do ustawiania figurek i domków, pluszowy plecak z krówką czy bawełnianą piżamkę z logo kolekcji.

 

               Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda nauka mówienia w naszym domu zapraszamy na vlog o tej tematyce, gdzie Anielka sama pochwali się Wam, jakie zwierzątka już poznała.

 

 

Nauka mówienia ze zwierzakami z Wesołej Farmy

04 października 2019
zabawa z tatą

SZCZĘŚLIWA RODZINA.com

 

Karolina i Maciej Piechowie

JESTEŚMY NA:

kontakt@szczesliwarodzina.com

Patronite Szczęśliwa Rodzina

Strona główna

Polityka prywatności

Dane firmy

Regulamin sklepu

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA