Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Zdrapka Adwentowa: To będzie wymarzone Boże Narodzenie

Odkryj zupełnie nową Zdrapkę Adwentową - kalendarz adwentowy jakiego jeszcze nie było. 

Zdrapka Adwentowa to plansza zawierająca 22 specjalne zadania do wykonania w czasie adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Podejmij wyzwanie i zadbaj o duchowy wymiar świąt. Przeżyj niezwykłe, indywidualne rekolekcje adwentowe. Zadania motywują do rachunku sumienia, modlitwy, spowiedzi, ponadto zachęcają do otworzenia się na pojednanie w rodzinie oraz troskę o parafię czy sąsiedztwo.

Zadania spod Zdrapki Adwentowej 2023 zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Duszpasterską Diecezji Toruńskiej.

W tym roku Zdrapka Adwentowa wygląda niesamowicie.

Zdrapka Adwentowa    

WSPÓLNIE WYRUSZYMY W PODRÓŻ DO BETLEJEM. TO NASZ MOTYW PRZEWODNI. WIDOCZNA NA ZDRAPCE GWIAZDA OTOCZONA KADZIELNICAMI ILUSTRUJE OBECNY WYGLĄD MIEJSCA, GDZIE WEDŁUG TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NARODZIŁ SIĘ JEZUS CHRYSTUS. GROTA TA ZNAJDUJE SIĘ W BAZYLICE NARODZENIA PAŃSKIEGO. 

Betlejem to miasto położone w Palestynie, około 10 kilometrów na południowy zachód od Jerozolimy. Jego nazwa oznacza dosłownie ,,dom chleba”. To właśnie tam ,,SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM”. W tym roku pragniemy szczególnie zwrócić uwagę na Słowo. Każdego dnia pod zdrapką będzie czekało na Was nie jedno, ale dwa zadania, ponieważ umieściliśmy również sigla, czyli odnośniki do konkretnych fragmentów z Pisma Świętego. W większości są to teksty mesjańskie, które zapowiadają narodziny Pana Jezusa. Chcielibyśmy, abyście rozpoczęli każdy dzień od przeczytania tych fragmentów.

ZDRAPKA ADWENTOWA

 

Proroctwa mesjańskie dotyczące narodzenia Jezusa Chrystusa są kluczowym elementem w naszej chrześcijańskiej tradycji. W Starym Testamencie znajdujemy wiele przepowiedni mówiących o Mesjaszu, który miał przyjść na ziemię i zbawić ludzkość. W ukrytych pod zdrapką fragmentach z Pisma Świętego przeczytamy, jak Bóg Ojciec przez usta proroków, po kolei ujawniał informację o narodzeniu Jego Syna. 

W Księdze Rodzaju widnieje obietnica o potomstwie Niewiasty, które pokona szatana, a następnie zapowiedź o pochodzeniu przyszłego Mesjasza: z rodu Abrahama, przez Izaaka i Jakuba, aż do Dawida. Dla katolików zapisy te są dowodem na to, że Jezus Chrystus był zapowiedziany już wiele wieków wcześniej i Jego narodzenie było spełnieniem proroctw mesjańskich.

ADWENTOWI 2023 PATRONOWAĆ BĘDĄ DWIE WYJĄTKOWE POSTACIE:

 • św. Jan Apostoł, jeden z Ewangelistów
 • Izajasz, prorok Starego Testamentu, który zapowiedział narodziny Jezusa

W tym roku przygotowaliśmy dwie nowości:

 1. Pewnie zauważyliście, że przy niektórych datach widnieje uśmiechnięta buźka. Oznacza to, że tego dnia przygotowaliśmy specjalne zadanie dla dzieci. W każdy wtorek, czwartek i sobotę wejdźcie na naszą stronę www.zdrapkaadwentowa.pl, gdzie czekają na Was ciekawe zadania i zabawy.
 2. W każdą niedzielę adwentu pod zdrapką będzie czekał na Was kod QR, który po zeskanowaniu przeniesie Was do filmu nagranego przez naszych przyjaciół. W tym roku obejrzycie Monikę i Marcina Gomułków z Początku Wieczności, twórców Pogłębiarki i młodzież z KSM. To oni przygotowali dla Was zadanie i angażujące wideo.

Jakie zadania są pod zdrapką?
Zadania spod zdrapki dotyczą przygotowania ciała i duszy na Boże Narodzenie. W tym roku ani jedno zadanie nie powtarza się w stosunku do ubiegłorocznej edycji. W 2020 pod zdrapką umieściliśmy zadania np:
*posprzątaj dom z miłością
*w chwili ciszy posłuchaj co mówi do Ciebie Jezus
*zrób rachunek sumienia i zaplanuj spowiedź

Dla kogo adresowana jest Zdrapka Adwentowa?
Zadania spod zdrapki opracowywane były z myślą o całych rodzinach. Przygotują one na Boże Narodzenie młodzież, osoby dorosłe i starsze. Zdrapka bezpośrednio nie jest adresowana do dzieci. Zachęcamy, by towarzyszyć dzieciom w realizowaniu zadań spod zdrapki poprzez rozmowę i wspólne ich wykonywanie.

Aby łatwiej odczytać ukryte zadania, zdrapka przygotowana jest w rozmiarze A4 (21/29,7cm). W tym roku możesz złożyć zdrapkę na pół i postawić w wybranym miejscu, dzięki czemu przypomni Ci ona o zadaniu na dany dzień. 

Zamówienia są obsługiwane w kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania nakładu. Dystrybucja zamówionych zdrapek odbywa się za pośrednictwem firmy InPost, co gwarantuje, że paczka na 99% będzie u Ciebie kolejnego dnia roboczego od nadania.

Jak zamawiać:

 • Wybierz odpowiedni zestaw (możesz łączyć różne ilości)
 • Określ sposób dostawy (kurier, paczkomat)
 • Wybierz sposób płatności (przelew natychmiastowy, płatność kartą, płatność za pobraniem u kuriera)
 • Podaj dane do wysyłki
 • Potwierdź zamówienie
 • Dokonaj płatności
 • W momencie nadania przesyłki otrzymasz mail z powiadomieniem

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej akcji: www.zdrapkaadwentowa.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl